پایه چراغ پاركی چیست ؟

پایه چراغ پارکی یکی از ضروری ترین تجهیزات مبلمان شهری در زمینه تجهیزات روشنایی تولید شده در شرکت مهندسی تام تال  است که از دیر باز در کانون توجه مدیران شهری قرار دارد .این محصول علاوه بر جلوه زیبایی که ایجاد می کند ، در تامین امنیت پارکها و اماکن عمومی در فضای باز نقش موثری دارد که این مورد برای خانواده هایی که در شب به پارکها برای استفاده از طبیعت می روند امری اجتناب ناپذیر است . در ضمن سایر ادوات به کار رفته در پارکها و فضاسازی های انجام شده در این گونه محیطها هم در زیر نور پایه چراغهای محوطه ای پارکی جلوه و کاربرد خواهد داشت .

حالت نورافشانی و پخش نور مناسب این محصول علاوه بر روشنایی پارکها ، پیاده رو های دو طرفه ، جاده ها و راه ها باعث تزئین و افزایش زیبایی محیط نیز خواهد شد .

طراحی و تولید پایه چراغ پارکی :

تنوع زیاد در طراحی و ساخت این محصول پر طرفدار و متنوع  سبب استقبال اقوام و سلایق مختلف از این محصول شده و دامنه انتخاب متقاضیان عزیز در این زمینه گسترده است . از نظر مقاومت و دوام ، تمام مدلهای این محصول دارای درجه حفاظت IP65 بوده که در مقابل نفوذ آب ، گرد و خاک و حشرات مقاوم می باشد .

استفاده چراغ پارکی فقط محدود به پارکها نیست و از این محصول در هر فضای بازی نظیر باغها ، ویلاها ، بوستانها ، اماکن دولتی و سازمانی ، اماکن صنعتی می توان بهره برد .

در فرآیند تولید این محصول می توان از لوله و پروفیل های فولادی بهره برد . ارتفاع اکثرا پایه چراغ های محوطه ای 3 متر است . هر چند که می توان این محصول را با مشخصات و اطلاعات درخواستی مشتری نیز تولید کرد .

این پایه ها به صورت یک طرفه و دو طرفه تولید می شوند و در اکثر آنها حباب نشکن پلی کربنات به کار می رود که در داخل آن می توان از لامپهای کم مصرف استفاده کرد . هر چند که در صورت دلخواه می توان از پروژکتورهای ال ای دی یا سی او بی نیز برای این امر بهره برد .

تولید چراغ پارکی در تام تال :

انواع چراغ پارکی :

چراغ پارکی از نظر متریال تولید شده در سه جنس مختلف تولید می شود :

  1. پایه چراغ های فلزی         2. پایه چراغ های آلومینیوم        3. پایه چراغ های ریختگی چدن

که قیمت و زمان تولید هر یک از آنها متفاوت می باشد .

چراغ پارکی از نظر ارتفاع در دو لول بلند ( عموماً ارتفاع 2 تا 4 متر ) و کوتاه چمنی ( 1 متر ) تولید می شود . البته امکان تولید این چراغ ها در ارتفاع دلخواه بنا به سفارش مشتری امکان پذیر است .

مشخصات كلي چراغ پارکی

1- استفاده از ورق آهن و آلومينيوم با ضخامت مناسب

2- بهره گيري از مواد پلاستيكي مرغوب و درجه 1 از قبيل : پلي كربنات ، پلي اكروليك و پلي آميد

3- استفاده از غالب ها و تجهيزات مدرن تزريق و ريختگي به منظور ظرافت و دوام چراغ ها

4- دقت در طراحي و ساخت جهت جلوگيري از ايجاد درز و به دنبال آن ممانعت از نفوذ گرد و غبار و حشرات در داخل چراغ

5- جوشكاري CO2

6 – درجه حفاظت IP65

7 – استفاده از رنگ الکترواستاتیک